Novinky

NA MYŠI A HLODAVCE - DERATIZAČNÍ STANIČKA

Potřebujete se rychle, snadno a účinně zbavit myší, potkanů, hlodavců, zkrátka všech vetřelců, kteří dělají škody? Máte hlodavce či jiné narušitele ve sklepě, v garáži, nebo snad přímo doma? Šramotí Vám něco na půdě? Proto je tady jednorázová DERATIZAČNÍ STANIČKA VIGONEZ MARS 25 Pasta k hubení hlodavců. Proti škůdcům nikdy nebylo na trhu nic jednoduššího. DERATIZAČNÍ STANIČKU VIGONEZ MARS 25 Pastu k hubení hlodavců jen nastražíte tam, kde se škůdci vyskytují, a dál se již nemusíte o nic starat. Účinná náplň staničky se postará za Vás a odvete kompletní deratizační práci. A Vy budete mít opět od škůdců klid.

Der.sta2

 

JEDNORÁZOVÝ SAMOČINNÝ SPREJ NA PAVOUKY

Jednorázový sprej VIGONEZ Neptun k hubení pavouků a likvidaci pavučin 200ml je absolutní novinkou na českém trhu. Samočinný systém spreje zajistí vysokou účinnost v každém interiéru. Po zapnutí můžete inkriminovaný prostor (byt, dům, garáž, sklep, půda, sklad apod.) opustit a nechat sprej pracovat za Vás. Účinný přípravek se dostane do všech koutů, a díky garantované rezistenci Vás na dlouhou dobu všech pavouků zbaví.

 Obrázek článku

JAK SE ZBAVIT KUNY

Na českém území se setkáváme s kunou lesní (Martes martes) a kunou skalní (Martes foina). Oba druhy jsou si velmi blízké. Liší od sebe vzhledem a místem pobývání. Kuna, která tropí škody na střechách a na automobilech, je kuna skalní. Kuna skalní je zvyklá na člověka, a obývá nejen různá skalnatá prostranství, ale i stavby na vesnicích a dokonce i ve velkých městech jako je Praha, Brno či Ostrava. Není pro ni problém zabydlet se ve střeše domů, které trvale obývají lidé. Kuny jsou šelmy z čeledi lasicovitých. Jsou velké podobně jako kočky. Kuna lesní je o něco větší a má na hrdle nažloutlou skvrnu dosahující nad přední chodidla. Kuna skalní má bílou náprsenku. Samci jsou stejně zabarvení jako samice, pouze jsou výrazně větší. Obě šelmy mají štíhlé hnědě zabarvené tělo, jsou velmi ohebné, a tak pro ně není žádná štěrbina překážkou. Také velmi dobře šplhají a často se pohybují skokem. Kuny skalní si během svého života zvykly na přítomnost člověka a zvláště v zimě a na jaře se přesouvají do měst, kde mají dostatek potravy a skrýší pro zazimování,  rozmnožování i péči o mladé.

Kuna má jen málo přirozených nepřátel. Jiné kunovité šelmy jako je tchoř či hranostaj před ní dokonce ustupují. Dříve stav kun výrazně reguloval lov. Lovili se kvůli kožešině, který byla vysoce ceněná. Dnes je však kuna chráněná a mimo období od 1. listopadu do konce února je lov kuny přísně zakázán.

Jak poznáme, že máme kuny doma? Typický je nepříjemný zápach ze zavlečených mršin či shnilého jídla a hluk, který kuny vydávají v nočních hodinách, kdy se vydávají za potravou. Mimo jejich potravu možná pravděpodobně ucítíte nesnesitelný zápach jejich moči a trusu, které opakovaně používají k označení teritoria. Mnohé škody v obytných prostorách kuny způsobují když si uzpůsobují prostředí, jiná poškození vznikají při hře. Při tvorbě hnízda ve střeše cupují a ničí izolační vatu. Moč kuny může časem prosáknout až do podhledů. S oblibou si hrají s hadicemi, příslušenstvím k solárním kolektorům či satelitními anténami. Také překousávají gumové hadičky v automobilech či elektrické kabely. Mimo to jsou kuny nositeli parazitů, helmintóz a různých chorob jako je prašivina či vzteklina.

Aby se kuna dostala do podkroví či izolace střechy, stačí ji k tomu díra o velikosti tenisové míčku. Umí velmi dobře šplhat. Kuna se často dostane i do střech novostaveb. Stačí jí k tomu malé štěrbiny pod odstávající taškou na střeše, špatně uzavřená konstrukce nebo chybějící sítě či mřížky ve větracích štěrbinách. Při opravě otvorů nestačí použít montážní pěnu, a je vhodné armovat. Při zabydlování kuny pošlapávají izolaci a vynášejí ji pryč. Navíc za sebou zanechávají výkaly a zbytky potravy. Jsou-li kuny ve střešní izolaci delší dobu, většinou je nutné střechu rozkrýt a vyměnit izolaci. Před tím je nutný úklid a desinfekce. Je nutné přijít na to, kudy se kuna do střechy dostává, a toto místo opravit. Často je problém přijít na to, kudy kuna do střechy chodí. Vhodné období je zima, kdy se to dá zjistit podle stop ve sněhu, případně podle blátivých otisků tlapek na fasádě domu. Smyslové vnímání kun je omezeno na kratší vzdálenosti. Obvykle se nesnesou se psy, ale je-li zvíře na zahradě, zatímco kuna je třeba na půdě, nemá to na její chování žádný vliv.

Způsobů jak se tohoto nezvaného návštěvníka zbavit je mnoho, ale opravdu účinný je snad jen jeden. Pokud máte s kunou problém a nic už na ni nezabírá, máme řešení. Volejte nabo napište, pomoc je na cestě.

Tel.: 553 624 608, 727 854 399

E-mail: info@vigonez.cz

STAN4CZ-25

KLADIVO NA ŠTĚNICE - VIGONEZ

Zamořený byt, to je velký problém zvaný štěnice. Co s tím? Máme řešení, které se jmenuje VIGONEZ NEPTUNE Sprej na hubení lezoucího hmyzu, a v případě potřeby opravdu razantního zákroku je tady Koncentrát na hubení lezoucího hmyzu. Osvědčené přípravky, které jsou doslova kladivem na tento odporný hmyz. Různé druhy balení, ale hlavně propracovaná receptura nedá štěnicím ani tu nejmenší šanci. Snadná a bezpečná aplikace a okamžitá a dlouhodobá účinnost, to je hlavní deviza přípravků VIGONEZ NEPTUNE Sprej na hubení lezoucího hmyzu a VIGONEZ NEPTUNE Koncentrát na hubení lezoucího hmyzu.

 

štenice

TRÁPÍ VAS MOLI?

Mol potravinový i šatní je nepříjemným a obtížným škůdcem mnoha domácností. Proto firma VIGONEZ vyvinula velice účinný přípravek VIGONEZ NEPTUNE Sprej proti molům, který tento hmyz a jeho larvy nejen že okamžitě a spolehlivě likviduje, ale navíc zajistí až šestiměsiční rezistenci. Vaše domácnost bude konečně a napořád zbavena těchto nevítaných návštěvníků. Snadná a bezpečná aplikace a okamžitá a dlouhodobá účinnost, to je hlavní deviza přípravku VIGONEZ NEPTUNE Sprej na hubení molů potravinových a šatních.

 

mol

JAK SE ZBAVIT PAVUČIN

Jednoduše. Zbavte se pavouků. VIGONEZ NEPTUNE Sprej k hubení pavouků vás zbaví nejen tohoto nepříjemného a hrůzu budícího hmyzu, ale díky svým rezistenčním schopnostem ochrání vaši domácnost na nejméně šest měsíců. Pavouk již nemá šanci a všude přítomné pavučiny budou jen dávnou vzpomínkou. Snadná a bezpečná aplikace a okamžitá účinnost, to je hlavní deviza přípravku VIGONEZ NEPTUNE Sprej na pavouky. Doporučená a vyzkoušená aplikace v případě údržby bezpečnostních systémů.

 

pavouk

MUŠKOLAPKA

Nezbytný pomocník do každé domácnosti. VIGONEZ URAN ECO Muškolapka vás zbaví obtěžujících ovocných mušek a kuchyně a obytné prostory již nebudou rejdištěm nežádoucího hmyzu. Stoprocentně přírodní přípravek se stal nedílnou součástí domácností a svou účinností nemilosrdně likviduje nežádoucí škůdce. Ovoce je opět zdrojem potřebných vitamínů a ne živnou půdou pro obtížný a zdraví nebezpečný hmyz. Snadná aplikace a okamžitá a dlouhodobá účinnost, to je hlavní deviza přípravku VIGONEZ URAN ECO Muškolapka.

 

ovoce

 

PASTA NA MYŠI A POTKANY

VIGONEZ MARS 25 Pasta na myši a potkany je nejúčinnější volně dostupný přípravek k hubení myší a potkanů. Konzistence gelu umožňuje hlodavci pozření většího množství požadované látky a zvyšuje tak účinnost oproti granulím, či kostkám. Dlouholetý výzkum a sbírání zkušeností vyústilo v opravdu účinný přípravek, který vás konečně zbaví nežádoucích škůdců. Snadná aplikace a okamžitá účinnost, to je hlavní deviza přípravku VIGONEZ MARS 25 Pasta na hubení hlodavců.

 

potkan